cookis

cookis

cookis

poniedziałek, 17 czerwca 2024

spacerkiem po Novelda -Santuario de Santa María Magdalena w Novelda


W Noveldzie znajduje się piękny Santuario de Santa María Magdalena, który jest nie tylko ważnym miejscem religijnym, ale także cennym z punktu widokowego. Zbudowany w stylu modernizmu valencijanckim, ten santuar jest przykładem architektury, która przyciąga uwagę z każdej strony.

Założony w 1918 roku i zakończony w 1946 roku, s
Santuario jest inspirowane przez projektowanie inżyniera  noveldzkiego José Sala Sala oraz przekształceniem stylu modernistycznego Antoniego Gaudí. Motywacje dekoracyjne mają swoje przeszłość w stylach gotyckim, barokowym oraz w naturze, co prowadzi do kombinacji szklanych kropek rzeki Vinalopó, azulejów policromowych, czerwonych kamieni, mamposterii i innych materiałów, które są widoczne po całym zewnętrzności budynku.

Santuario to również miejsce, gdzie wiele par wybierają się do ślubu i chrzciny dzieci. 

Znajduje się tu też miejsce gdzie można postawić telefon i zrobić sobie zdjęcie na tle kościoła..

Godziny otwarcia Santuario de Santa María Magdalena w Noveldzie są następujące:Poniedziałek do czwartek: od 10:00 do 14:00 i od 17:00 do 20:00.
Piątek do sobota: od 10:00 do 14:00 i od 17:00 do 20:00.
Niedziela: od 10:00 do 14:00 i od 17:00 do 20:00.

Pamiętaj, że te godziny mogą zmieniać się, więc zalecam sprawdzenie aktualnych informacji na oficjalnym stronie turystycznej Noveldy lub skontaktowanie się z lokalnymi urzędniami turystycznymi przed planowaniem wizyty.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz