cookis

cookis

cookis

poniedziałek, 24 czerwca 2024

spacerkiem po Kartagenie

Wśród zachodnich morza Śródziemnego znajduje się miasto Cartagena, które jest nie tylko piękne miejsce na przyjaznym miejscu, ale także cennie z historii. Zostało to miejsce, które od dawna przyciąga turystów z całego świata.

Cartagena znajduje się 
na wybrzeżu kraju Murcia, w regionie Murcia. Jest to miejsce, które oferuje szeroki wybór aktywności dla turystów, od relaksujących się na plażach do eksplorowania bogatego przeszłości miasta.


Historia Cartageny jest bardzo bogata i zaczyna się w trzecim wieku przed Chrystusem. Miejsce zostało znane jako kluczowe centrum handlu dla Kartageńczyków i po wyzwaniu przez Rzymian w trzecim wieku przed Chrystusem zostało częściowo zaniedbanym. W XIX wieku miasto przekształciło się w centrum górnego przemysłu grań i zostało dostosowane  do nowej architektury art nowucznego.

Cartagena jest znana swoją nowoczesną architekturą artnowuczną, która została utworzona w trakcie rozwijania górnego przemysłu grań w XIX wieku. Najbardziej znane budynki to Pałac Pedreño, Kasino Cartagena, Dom Cervantes, Pałac Aguirre oraz Gran Hotel.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz